Hyperoil to zaawansowane, niezwykle skuteczne roślinne opatrunki w postaci żelu, olejku, które pomagają w regeneracji i leczeniu skóry w przypadku jakiegokolwiek jej uszkodzenia. Dostępne warianty:

Hyperoil jest mieszaniną dwóch wyciągów olejowych z dziurawca zwyczajnego oraz drzewa Neem.

Połączenie tych dwóch niepozornych składników to przełom w leczeniu bardzo trudnogojących się ran i owrzodzeń. 

Charakterystyka, właściwości oraz działanie wyciągu z dziurawca zwyczajnego

Dziurawiec (Hypericum perforatum) to pospolita roślina na polskich łąkach. Jej żółte kwiatki są powszechnie znane, po roztarciu wydzielają czerwony sok, stąd ludowe nazwy: krew św. Jana, ziele świętojańskie. Polska nazwa „dziurawiec” to wynik obserwacji liści, które mają małe zbiorniczki olejku eterycznego tworzące jaśniejsze, prześwitujące punkty. Dziurawiec zwyczajny to najpopularniejsza odmiana tego ziela, jego właściwości lecznicze znane były już w starożytności. Obecnie działanie dziurawca jest szeroko poznane i zbadane metodami naukowymi. Właściwości lecznicze dziurawca wynikają głównie z zawartości m.in. hiperozydu, hiperycyny, kwercetyny, rutyny i hiperforyny. Zawiera także garbniki, olejki eteryczne, sole mineralne, pektyny i witaminy.

Dzięki zawartości hipercyny, dziurawiec zwiększa wrażliwość skóry na promienie słoneczne, przez co wykorzystywany jest do leczenia np. bielactwa. Hipercyna jest również skuteczna w leczeniu trudnogojących się ran, owrzodzeń, odleżyn, poparzeń i odmrożeń.

Kwercetyna ma właściwości przeciwzapalne i  antyhistaminowe. Hamuje powstawanie cytokin prozapalnych oraz produkcję histaminy. Działanie to przyspiesza gojenie się ran, skutecznie wspomaga leczenie tocznia, egzemy czy łuszczycy.

Rutyna wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi, zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Nic więc dziwnego, iż powszechnie jest wykorzystywana jako substancja aktywna w preparatach na „pajączki” i pękające naczynka oraz w kremach przeciwzmarszczkowych.

Hiperforyna wykazuje działanie antybakteryjne, działa jak naturalny antybiotyk. Spowalnia wzrost mikroorganizmów obecnych w ranach i skalecznieach. Badania wskazują, iż hiperforyna może również inaktywować niektóre rodzaje wirusów.

Podsumowując właściwości, które wykazują poszczególne składniki zawarte w zielu dziurawca, wiemy, że wykazuje on skuteczne działanie:

 • antyseptyczne, antybakteryjne - leczenie ran, zakażeń skóry, 
 • łagodzące, ściągające - leczenie owrzodzeń skórnych, koi podrażnienia skóry, np. przy oparzeniach, zadrapaniach,
 • przeciwtrądzikowe – leczenie zmian skórnych bez ryzyka powstania blizn,
 • antyoksydacyjne, ujędrniające – zapobieganie starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek,
 • nawilżające - dziurawiec posiada naturalne olejki eteryczne, które głęboko nawilżają, sprawiając, że cera jest  jest świeża, rozświetlona i wygląda młodziej.

Charakterystyka, właściwości oraz działanie wyciągu z drzewa Neem, czyli miodli indyjskiej

Drzewo Neem (Azadirachta indica) - wiecznie-zielone, tropikalne drzewo, pochodzące z Indii, Pakistanu, Bangladeszu. Wysoce ceniona roślina, której nasiona są źródłem oleju neem. W medycynie wykorzystywane są liście, kwiaty, kora, nasiona oraz owoce tej rośliny, jednak każda z tych części ma nieco inne właściwości. Szczególne znaczenie mają nasiona, z których przygotowywany jest olej, który cieszy się uznaniem w przemyśle kosmetycznym. Niemniej jednak posiada także silne właściwości lecznicze. Substancja czynna zawarta w olejku z nasion nemm to azadyrachtyna, nimbidol, nimbidin, salannin ale także wiązki siarki, aminokwasy i białka, polisacharydy, kumaryny i taniny, a także polifenole.

Działanie wyciągu z miodli indyjskiej:

 • dzięki zawartości nimbidolu i nimbidinu, neem jest najsilniejszym naturalnym lekiem przeciwgrzybiczym. Niszczy kilkanaście rodzajów bakterii, a jednocześnie jest bezpieczny dla pożytecznych szczepów,
 • hamuje wzrost i namnażanie się wirusów, przez co spowalnia rozwój infekcji wirusowych. Szczególnie skuteczny wykazał się w leczeniu opryszczki i półpaśca,
 • olej z miodli indyjskiej działa bakteriobójczo, eliminuje m.in. bakterie powodujące trądzik. Pomaga także zmniejszyć zaczerwienienie i stany zapalne skóry,
 • obecność kwasów tłuszczowych w oleju neem zapobiega powstawaniu i wspomaga leczenie blizn, 
 • olejek zawiera wysokie stężenie witaminy E oraz kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zapewnia skórze naturalną barierę ochronną. Zawarte w oleju związki Nimbinu pomagają w łagodzeniu zaczerwienienia i obrzęków, a także pomagają leczyć suchą i uszkodzoną skórę,
 • azadyrachtyna zawarta w olejku ma właściwości gojące, regenerujące, łagodzi ból i uczucie pieczenia. Badania wykazały skuteczność nawet w przypadku bardzo rozległych oparzeniach i infekcji ran,
 • dzięki zawartości tłuszczów olej z neem polecany jest przez dermatologów w leczeniu egzem, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry,
 • ma właściwości odstraszające pchły i kleszcze,
 • olej z miodli indyjskiej zawiera cenne karotenoidy, które zapewniają wysoki poziom przeciwutleniaczy, chroniących skórę przed uszkodzeniami związanymi z wiekiem, m.in. neutralizując wolne rodniki. Wygładza również zmarszczki i drobne linie mimiczne, dzięki czemu zwalcza widoczne oznaki starzenia skóry.

Dwa naturalne, powszechnie dostępne składniki zrewolucjonizowały obszar leczenia trudnogojących się ran, na które inne substancje nie działały lub ich skuteczność nie była całkowita. Hyperoil to doskonały preparat do stosowania zarówno na niewielkie zmiany skórne jak i na poważne rany, jakimi niewątpliwie są odleżyny lub owrzodzenia np. w przypadku stopy cukrzycowej. Hyperoil to także gwarantowany sukces w kosmetyce blizn, zmniejsza zrosty i powoduje, że blizny są mniej widoczne. W związku z tym polecany jest do codziennej pielęgnacji blizn, np. po operacjach lub cesarskim cięciu. Skuteczność Hyperoil została przebadana na pacjentach, którym groziła amputacja lub bolesne leczenie chirurgiczne. Efekty można zaobserwować już w ciągu 24-48 godzin od pierwszej aplikacji. 

Preparat ten zarówno w formie olejku jak i żelu jest dopuszczony do obrotu jako wyrób medyczny klasy II.   Został również doceniony przez komisję, decydującą o liście produktów refundowanych. Hyperoil jest dostępny w ramach refundacji NFZ dla pacjentów stomijnych. 

Poniżej tylko kilka zdjęć, ukazujących działanie produktów z linii Hyperoil:Źródło materiałów graficznych: Medpunkt Sp. z o.o