Profilaktyka odleżyn

Krem przeciw odparzeniom i odleżynom – poznaj kosmetyki, które są nieocenioną pomocą dla osób unieruchomionych przez dłuższy czas 

Odleżyny i odparzenia pojawiają się najczęściej u osób, które są unieruchomione przez dłuższy czas (z powodu urazu, choroby, podeszłego wieku). Towarzyszące im zaczerwienienie skóry, obrzęk, ból, pieczenie, swędzenie są niewątpliwie uciążliwe. Jednak na tym nie koniec – odleżyny i odparzenia są niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ zwiększają ryzyko owrzodzeń, zakażeń skóry i martwicy tkanek. Jak im zapobiec? Jednym ze sposobów jest używanie kosmetyków dla osób leżących oraz specjalnych krążków przeciwodleżynowych.


Czym są krążki przeciwodleżynowe i komu są polecane?

Krążki przeciwodleżeniowe to produkty medyczne stworzone z myślą o profilaktyce odleżyn i leczenia ran, które są ich skutkiem. Zrobione są z elastycznego i miękkiego materiału (np. silikonu lub lateksu), który zmniejsza nacisk na skórę. Tym samym usprawnia krążenie krwi i zapobiega powstawaniu odleżyn.

Są łatwe w użyciu. Stosuje się je zarówno w placówkach medycznych, jak i warunkach domowych. Polecane są osobom, które są narażone na powstawanie odleżyn, a także tym, które mają już odleżyny.

Jesteś jedną z tych osób albo opiekujesz się kimś, kto musi pozostawać w jednej pozycji przez długi czas? Zastanawiasz się, gdzie kupić specjalne krążki przeciwodleżynowe? Nie musisz szukać ich po aptekach czy sklepach medycznych. Znajdziesz je na stronie Diabetyk24.

W naszej ofercie dostępne są krążki przeciwodleżeniowe z otworem firmy Halcamp. Wyróżniają się tym, że:

  • są wykonane z wysokiej jakości, elastycznej i miękkiej pianki;
  • ich poszewka wykonana jest z tkaniny frotte – miłej w dotyku i łatwej do utrzymania w czystości (możesz prać ją w pralce);
  • mają zróżnicowane rozmiary, dzięki czemu dostosujesz je do różnych części ciała;

Krążki przeciwodleżeniowe firmy Halcamp dostępne są w aż 4 rozmiarach. Te mniejsze (15 x 5 cm) idealnie nadają się do stosowania pod nadgarstki, łokcie i pięty. Z kolei krążki w rozmiarze 20 x 6 cm są dobre pod kończyny dolne i głowę, a te największe (40 x 5 cm i 40 x 8 cm) są odpowiednie do odciążenia kości krzyżowej i ogonowej.

Krem na odparzenia dla osób dorosłych – skuteczna ochrona skóry w miejscach narażonych na powstawania odleżyn i odparzeń

W ramach profilaktyki oraz terapii odparzeń czy odleżyn warto sięgnąć również po krem przeciw odparzeniom i odleżynom. Tego typu kosmetyk działa jak „płaszcz ochronny” – zawarte w nim składniki (np. aminokwasy, olejki roślinne, tlenek cynku) tworzą specjalną warstwę na skórze, która zabezpiecza ją przed działaniem czynników drażniących. 

Wzmacnianie mechanizmów obronnych skóry to nie jedyne zadanie kremu na odparzenia. Wysokiej jakości kosmetyk z dobrym składem nie tylko chroni przed działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz, ale i wspiera regenerację naskórka. Przykładem jest krem z argininą Seni Care dostępny na stronie Diabetyk24. Obecna w nim arginina to aminokwas, który nawilża skórę i przyspiesza proces jej regeneracji. Z kolei inne składniki takie jak biokompleks lniany i pantenol łagodzą podrażnienia.

W naszej ofercie dostępne są również inne kosmetyki uznanej marki Seni Care:

  • krem ochronny z tlenkiem cynku (dostępny w opakowaniu o pojemności 100 ml lub 200 ml), który przyspiesza proces regeneracji, łagodzi podrażnienia i neutralizuje przykry zapach;
  • żel aktywizujący z guaraną, który pobudza proces regeneracji, a jednocześnie daje przyjemne uczucie odświeżenia;

Wyjątkowy składnik, jakim jest tlenek cynku znajdziesz również w składzie innego kremu na odparzenia dla osób dorosłych. Mowa o TENA Zinc Cream dostępnym w ofercie Diabetyk 24. Oprócz tlenku cynku zawiera witaminę E, która chroni podrażnioną skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. TENA Zinc Cream jest kosmetykiem o skutecznym, a zarazem delikatnym działaniu. Wszystko, dzięki temu, że nie ma w składzie żadnych konserwantów i środków zapachowych.

Chcesz poznać inne kosmetyki dla osób leżących, które są nieocenioną pomocą w zapobieganiu i leczeniu odleżyn oraz odparzeń? Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkt, który przywraca komfort i zapobiega powikłaniom.

Znaleziono 8 produktów