Profilaktyka odleżyn

Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Doskonale znamy tę regułę, dlatego w kategorii produktów Profilaktyka odleżyn, proponujemy Państwu niezbędne produkty, które świetnie się sprawdzą w zapobieganiu odleżynom. Odleżyny, to bardzo trudno gojące się rany, które nierzadko wymagają długiego, kosztownego i bolesnego procesu leczenia, dlatego właśnie w tym przypadku profilaktyka jest szalenie istotna.

Skóra osób starszych oraz z nietrzymaniem moczu jest znacznie słabiej ukrwiona i odżywiona, dlatego w codziennej pielęgnacji warto stosować odpowiednie, profesjonalne kosmetyki. Możemy do nich zaliczyć na pewno krem z tlenkiem cynku, który przyspiesza gojenie delikatnych zmian naskórka oraz żel aktywizujący, który dzięki guaranie działa odżywczo, pobudzająco i odświeżająco.

Warto też zadbać o dobrą kondycję płaszcza lipidowego skóry za pomocą chociażby Karnosilu, który w swoim składzie zawiera m.in. naturalne oleje, d-pantenol, karnozynę.


W sytuacji, kiedy pacjent jest unieruchomiony w łóżku, na pewno najbardziej skuteczną prewencją przeciwodleżynową jest częsta zmiana pozycji lub zastosowanie materaca przeciwodleżynowego np. takiego jak Protector I. Urządzenie to posiada pompę, dzięki której ciśnienie w materacu stale się zmienia w określonych cyklach pracy. Powoduje, to iż części ciała najbardziej uciskane i narażone na powstanie odleżyn, są odciążane, co z kolei poprawia ich ukrwienie i dotlenienie.

Możemy zaproponować Państwu również krążki przeciwodleżynowe, które doskonale chronią części ciała najbardziej narażone na powstawanie odleżyn. Tymi okolicami niewątpliwie są pięty, łokcie oraz kość ogonowa. Ze względu na różną wielkość narażonego obszaru, możemy dobrać odpowiedni rozmiar krążka. Mamy dostępne krążki w rozmiarach:

·         Ø 15 x 5 cm - przeznaczony pod pięty, łokcie i nadgarstki

·         Ø 20 x 6 cm - przeznaczony pod głowę i kończyny dolne

·         Ø 40 x 5 cm i Ø 40 x 8 cm są odpowiednie do odciążenia kości ogonowej i krzyżowej

Stosując zaproponowane metody, możemy być spokojni o zdrowie skóry naszego podopiecznego, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania  znaszej oferty.

Znaleziono 10 produktów