Podkłady chłonne

Nieprzemakalne podkłady chłonne to specjalistyczne podkłady higieniczne, które doskonale chronią łóżko przed zabrudzeniem.

Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku osób starszych, obłożnie chorych, leżących jak również podczas zmiany pieluchy dziecku. Dzięki temu, że podkłady chłonne występują w kilku wygodnych rozmiarach,  sprawdzą się także w podróży, kiedy nie można znaleźć odpowiedniego miejsca do przewijania dziecka.


Jednorazowe podkłady chłonne na łóżko stanowią najlepsze zabezpieczeniem przed wilgocią i brudem, eliminując przy tym konieczność każdorazowego sprzątania, natomiast podkłady chłonne wielorazowe doskonale zabezpieczą materaca przed przemoczeniem.

Najważniejsze cechy podkładów chłonnych:

 • zabezpieczają powierzchnię przed zabrudzeniem
 • są miękkie i przyjemne w dotyku
 • nie zsuwają się podczas użytkowania
 • niwelują zapach moczu
 • gwarantują wygodę i komfort

Idealnie sprawdzą się podczas:

 • zmiany pieluchy
 • czynności pielęgnacyjnych
 • przewijania niemowląt
 • dla kobiet leżących w czasie połogu
 • jako warstwa ochronna dla materacy, foteli, wózków inwalidzkich
 • przy zmianie opatrunków

Czy podkłady higieniczne na łóżko można prać?

Owszem w ofercie wielu producentów, w tym firmy Hartmann występują podkłady chłonne wielokrotnego użytku, które z powodzeniem można prać. W naszym sklepie Chłonne24 znajdą Państwo Podkłady higieniczne MoliCare Premium Bed Mat Textile oraz niezwykle użyteczne podkłady wielokrotnego użytku  polskiej firmy Halcamp.

Jednak w większości są to wyroby jednokrotnego użytku, które należy wyrzucić po zabrudzeniu. Wśród podkładów chłonnych jednorazowych można znaleźć produkty w rozmiarach małych jak na przykład 40 x 60 cm, 60 x 60 cm oraz  większych, które pokryją całe łóżko 90 x 170 cm, 

Podkład chłonny to niezbędne wyposażenie w domu pacjenta.

Kiedy w domu pojawia się osoba przewlekle chora,  konieczne jest dostosowanie warunków do jego potrzeb. Bardzo często rodzina nie jest przygotowana do opieki nad chorym, w związku z czym ważny jest zakup niezbędnych akcesoriów. Osoby unieruchomione borykają się z nietrzymaniem moczu, konieczne jest więc stosowanie pieluch lub majtek chłonnych dla dorosłych. Niestety nierzadko zdarza się, iż majtki lub pieluchomajtki przeciekają, w związku z tym niezbędne jest używanie podkładów chłonnych dla dorosłych. Dzięki czemu można uchronić pościel, łóżko czy materac przed zabrudzeniem i nieprzyjemnym zapachem.

Nieprzemakalne podkłady chętnie kupowane są również przez rodziców małych dzieci, którym zdarza się w nocy zmoczyć łóżko. W takich sytuacjach wystarczy zmienić podkład, bez konieczności czyszczenia materaca. Wyroby te są delikatne i oddychające, więc nie podrażniają delikatnej skóry dziecka.

Podkłady chłonne z powodzeniem stosowane są także przez właścicieli psów oraz innych na przykład chorych zwierząt, które nie mogą wypróżniać się w odpowiednich miejscach.

Znaleziono 32 produktów