Wkładki urologiczne

Wkładki urologiczne oraz podpaski na nietrzymanie moczu, to produkty odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w początkowym stadium nietrzymania moczu.

Artykuły chłonne, które przydadzą się każdej osobie z nietrzymaniem moczu (inkontynencją). Dolegliwość ta dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, przez co oferta wkładek urologiczna jest niezwykle zróżnicowana – od cieńszych, podpasek dla kobiet po wkładki męskie o różnych poziomach chłonności. Wkładki urologiczne stworzono z myślą o kropelkowym, lekkim lub nawet średnim nietrzymaniu moczu. Wyróżniają się delikatnymi materiałami i superdyskretną budową, dzięki czemu rewelacyjnie przylegają do ciała, gwarantując tym samym nieograniczoną swobodę ruchu oraz uczucie suchości.


Wkładki na nietrzymanie moczu polecane są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w przypadkach gdy gubią mocz sporadycznie, śmiejąc się, kaszląc, kichając czy ćwicząc.

Z wiekiem mięśnie stają się coraz bardziej zwiotczałe, dotyczy to również mięśni zwieracza pęcherza oraz mięśni dna miednicy. Jednym z objawów może być wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dolegliwość ta polega na niekontrolowanym wypływie moczu podczas wzrostu ciśnienia na pęcherz, ma to miejsce np. podczas kaszlu, wysiłku fizycznego, kichnięcia czy śmiania. W takich sytuacjach idealnie sprawdzają się wkładki urologiczne lub podpaski na nietrzymanie moczu.

U kobiet częstą przyczyną inkontynencji są przebyte porody, operacje dróg moczowych. Natomiast u mężczyzn nierzadko są to problemy z prostatą, infekcje dróg moczowych czy cukrzyca.

Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu bardzo często w pierwszej kolejności sięgają po produkty drogeryjne lub zwykłe podpaski. Niestety te produkty odznaczają się znacznie mniejszą chłonnością, co powoduje uczucie wilgoci, słabszym maskowaniem nieprzyjemnego zapachu.

Z biegiem czasu, kiedy problem się nasila, kiedy wkładki, wkłady urologiczne i podpaski na nietrzymanie moczu nie zabezpieczają w dostatecznym stopniu, konieczne jest sięgnięcie po wyroby bardziej chłonne czyli na przykład majtki chłonne. W tej kategorii również znajda Państwo produkty o różnym stopniu chłonności w zależności od zapotrzebowania.

Najważniejsze cechy specjalistycznych wkładek urologicznych na nietrzymanie moczu:

  • idealnie dopasowują się do ciała
  • szybko i dokładnie rozprowadzają wilgoć
  • chronią przed wyciekami
  • redukują nieprzyjemny zapach moczu
  • pozwalają skórze swobodnie oddychać
  • są pewniejszym zabezpieczeniem przy problemie z nietrzymaniem moczu, niż przy użyciu podpaski drogeryjnej
  • łatwo mocują się do bielizny
  • gwarantują dyskrecję i komfort
  • minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych
Znaleziono 65 produktów