Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – sklep z produktami na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to powszechny problem zdrowotny, występujący u coraz większej grupy osób, który ma wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne osób borykających się z tym schorzeniem. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku.

Nietrzymanie moczu jest to mimowolny, niezależny wypływ moczu prowadzący do częściowego lub całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego.
Może występować pod wieloma postaciami, a w zależności od intensywności należy dobrać odpowiedni wyrób chłonny, który zabezpieczy przed wyciekiem.


Wyróżniamy kilka rodzajów NTM:

 • wysiłkowe nietrzymania moczu – jest to wyciek moczu występujący podczas wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania
 • nietrzymanie moczu z parcia – jest to mimowolny wyciek objawiający się uczuciem naglącego parcia na pęcherz moczowy
 • mieszane nietrzymanie moczu – jest to wyciek moczu spowodowany połączeniem naglącego parcia oraz NTM wynikające z wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania
 • nietrzymanie moczu z przepełnienia – jest to wyciek spowodowany nieprawidłowym opróżnianiem pęcherza i stopniowo napełnianiem się zaległym moczem

Jakie produkty na nietrzymanie moczu?

Aby dobrać odpowiedni produkt na nietrzymanie moczu należy w pierwszej kolejności określić stopień nietrzymania moczu oraz stan fizyczny chorego.
Dobranie odpowiedniego produktu chłonnego jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy skuteczna ochrona i komfort pacjenta.

Wyróżniamy następujące produkty chłonne:

 • pieluchomajtki – są to tzw. pieluchy zapinany na rzepy, przeznaczony dla pacjentów z inkontynencją moczową lub kałową, stale leżących i wymagających opieki
  Pieluchomajtki dostępne są w różnych rozmiarach i chłonnościach, dlatego bardzo ważne jest przed zakupem aby zmierzyć obwodu talii i bioder pacjenta.
 • majtki chłonne – to produkt wciągany jak zwykła bielizna, przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ceniących sobie wygodę i niezależność.
  Przed wyborem majtek chłonnych tak jak w przypadku pieluchomajtek, należy zmierzyć obwód pasa i dobrać odpowiednią chłonność.
 • pieluchy anatomiczne –  wyglądem przypominają wkładki urologiczne, jednak są od nich bardziej chłonne, polecane są dla osób otyłych, a także stale poruszających się na wózku inwalidzkim. Pieluchy anatomiczne mocowane są za pomocą majtek siatkowych, dzięki czemu idealnie dopasowują się do ciała.
 • wkładki urologiczne – to produkt odpowiedni zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn w początkowym stadium nietrzymania moczu.
  Wkładki urologiczne dla kobiet i wkładki urologiczne dla mężczyzn sprawdzą się w kropelkowym, lekki, a nawet średni nietrzymaniu moczu.
 • podkłady chłonne – doskonale sprawdzą się jako zabezpieczenie łóżka przed zamoczeniem, występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni rozmiar do swoich potrzeb

Wyróżniamy 5 stopni nietrzymania moczu biorąc pod uwagę ilość wydalanego moczu przez 4 godziny:

 • kropelkowe – do 50ml, jest to sporadyczne gubienie kilku kropli moczu w trakcie dnia
 • lekkie – 50-100ml, jest to wyciek moczu, który najczęściej występuje podczas śmiania się, kichania czy dźwigania
 • średnie – 100-200ml, wyciek moczu pojawia się w trakcie wykonywania codziennych czynności takich jak chodzenie, bieganie czy wstawanie z łóżka
 • ciężkie – 200-300ml, to obfite oddawanie moczu, porównywalne z oddawanym moczu w toalecie, może się pojawić nawet podczas stania
 • bardzo ciężkie – powyżej 300ml, jest to całkowita utrata kontroli nad oddawaniem moczu

Określenie stopnia nietrzymania moczu jest bardzo ważne w wyborze odpowiednich środków chłonnych.

Co na lekkie nietrzymanie moczu?

Jeżeli problem nietrzymania moczu jest lekki warto zapoznać się z ofertą wkładek urologicznych. Wkładki urologiczne dostępne są zarówno w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wkładki urologiczne dla kobiet to zdecydowanie najlepszy produkt, gdy nietrzymanie moczu występuje sporadycznie. Doskonale sprawdzą się również dla Pań w czasie połogu. Wkładki urologiczne dla mężczyzn charakteryzują się idealnym dopasowaniem do anatomii męskich narządów płciowych. Są produktem łatwym w użyciu, dzięki czemu zapewniają maksymalne poczucie komfortu, a zarazem suchość.

Głównym zadaniem wkładek urologicznych jest zabezpieczenie przed wyciekiem moczu oraz niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Dostępne są w różnych rozmiarach, chłonnościach i kształtach, dzięki czemu każda osoba borykające się z lekkim, kropelkowym bądź średnim nietrzymaniem moczu znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Wkładki urologiczne w odróżnieniu od zwykłych podpasek są bardziej chłonne i zatrzymują znacznie więcej wilgoci i wydalanego moczu od tradycyjnych produktów drogeryjnych.

W naszym sklepie oferujemy wkładki urologiczne znanych marek:

Dla kobiet: Seni Lady, Tena Lady, MoliCare Premium Lady
Dla mężczyzn: Seni Man, Tena Men, MoliCare Premium Men

U kobiet borykających się z lekkim bądź kropelkowym NTM doskonale sprawdzą się wkładki: Seni Lady Slim Micro, Seni Lady Slim Mini, Seni Lady Slim Mini Plus, Seni Lady Normal, Seni Lady Extra, Tena Lady Slim Mini Magic, Tena Lady Slim Ultra Mini czy Tena Lady Slim Ultra Mini Plus,a także Tena Lady Normal.
Natomiast przy średnim: Seni Lady Extra Plus, Seni Lady Super, Seni Lady Plus, Tena Lady Extra, Tena Lady Extra Plus, Tena Lady Maxi Night oraz
Tena Lady Super.

Dla mężczyzn z lekkim NTM zalecamy zastosowanie: Tena Men Extra Light (wkładki dostępne są w czarnym kolorze, dzięki czemu są produktem najbardziej dyskretnym), Tena Men Light (Level 1),Seni Man Extra, Seni Man Normal.
Przy średnim zaawansowaniu choroby polecamy: Tena Men Medium (Level 2),Tena Men Super (Level 3) oraz Seni Man Super (mają nieco inny kształt niż pozostałe wkładki).

Jeżeli problem jest znacznie większy i wkładki urologiczne nie zabezpieczają dostatecznie przed wyciekiem, należy sięgnąć po wyrób bardziej chłonny np. majtki chłonne: Tena Pants, Seni Active czy MoliCare Premium Mobile.

Co wybrać na silne nietrzymanie moczu?

Jeśli stopień nietrzymania moczu jest znacznie cięższy, a wkładki urologiczne czy majtki chłonne nie są wystarczająco zabezpieczającym wyrobem, należy zapoznać się z produktami o wyższej chłonności i sięgnąć po pieluchomajtki bądź pieluchy anatomiczne.

Pieluchomajtki czyli tzw. pampersy zapinane na rzepy - przeznaczone dla osób o ograniczonej mobilności, unieruchomionych np. po operacji, przewlekle chorujących, stale leżących, a także dla wszystkich osób, które nie są w stanie samodzielnie załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych.

Aby wybrać odpowiedni wyrób chłonny należy dobrać prawidłowy rozmiar oraz chłonność.
Prawidłowo dobrana pielucha zapewnia skuteczną ochronę przed zamoczeniem i zabrudzeniem oraz jest skuteczna.

Przy wyborze pieluchomajtek warto wziąć również pod uwagę jak często będzie możliwa wymiana wyrobu chłonnego. Jeżeli jest możliwość częstszej wymiany wyrobu, pieluchomajtki na dzień mogą  być mniej chłonne, natomiast jeżeli chodzi o pieluchomajtki na noc warto aby produkt był bardziej chłonny, co wynika z braku możliwości tak częstej zmiany wyrobu jak w ciągu dnia.

Polecane produkty na dzień (średnie i ciężkie NTM): Tena Slip Proskin Plus, Tena Slip Proskin Super, Super Seni, Super Seni Plus, MoliCare Premium Elastic 6K, Molicare Premium Elastic 7K

Polecane produkty na noc (średnie i ciężkie NTM): Tena Slip Proskin Maxi, Super Seni Trio, Super Seni Quatro, MoliCarePremium Elastic 8K, MoliCare Premium Elastic 10K

Oprócz wyżej wymienionych tradycyjnych pieluchomajtek, coraz większym zainteresowaniem cieszą się pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym np. Seni Optima Super, Seni Optima Plus, Seni Optima Trio. Dzięki swojemu anatomicznemu kształtowi lepiej dopasowują się do ciała niż tradycyjne pieluchy, ale jednocześnie utrzymują wysoki poziom chłonności. Polecane są szczególnie osobom otyłym, ale również wszystkim tym, których pieluchy na rzepy obciera i podczas ich stosowania odczuwają dyskomfort.

Przy silnym nietrzymaniu moczu warto pomyśleć także o dodatkowym zabezpieczeniu powierzchni na której leży bądź siedzi osoba chora. Podkłady chłonne będą najlepszym rozwiązaniem chroniącym łóżko przed zabrudzeniem czy wilgocią. Idealnie sprawdzą się podczas zmiany pieluchy, czynności pielęgnacyjnych czy też jako warstwa ochronna dla materacy, wózków bądź foteli.

Podkłady chłonne dostępne w naszej ofercie Seni Soft, Tena Bed czy MoliCare Premium Bed można zakupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Produkty refundowane na nietrzymanie moczu.

Produkty na nietrzymanie moczu objęte są refundacją. W ramach zlecenia na Narodowy Fundusz Zdrowia można zakupić: pieluchomajtki, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne, wkładki urologiczne i podkłady chłonne. Należy jednak pamiętać, że chłonność wyrobu nie może być mniejszej niż 250ml.

Produkty na refundację w łatwy sposób można zamówić telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 390 52 35. lub +48 690 639 471. bądź samodzielnie składając zamówienie przez naszą stronę internetową. Wysyłka produktów na refundację jest darmowa.

Wszystkie wyroby chłonne to nieocenione wsparcie zarówno dla pacjenta jak i opiekuna.

Jeżeli Ty bądź Twój bliski boryka się z problemem nietrzymania moczu, nie wstydź się i wypróbuj produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb.
Poczuj się komfortowo, a zarazem bezpiecznie.

Znaleziono 236 produktów