Z problemem nietrzymania moczu (NTM) zmagają się osoby z różnym wieku. Wstydliwa przypadłość dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby ograniczyć dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane środki higieniczne. Zaliczyć do nich można majtki chłonne oraz pieluchomajtki dla dorosłych Co zapewnia większą dyskrecję? Czym kierować się podczas wyboru? Podpowiadamy.

Pieluchomajtki czy majtki chłonne – co jest bardziejdyskretne?

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór produktów higienicznych, które powstały z myślą o osobach borykających się z nietrzymaniem moczu. Oferowane wyroby różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też poziomem chłonności. Niezwykle praktycznymi produktami są pieluchomajtki dla dorosłych, którzy mają problem z kontrolowaniem czynności fizjologicznych. To jedne z najpopularniejszych środków higienicznych, w jakie powinny zaopatrzyć się osoby zmagające się z ciężkim lub bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Są łatwe w użytkowaniu i bardziej dyskretne niż pampersy dla dorosłych. Pieluchomajtki występują w wersji dla kobiet oraz mężczyzn.

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób z NTM cieszą się również majtki chłonne dla dorosłych. Produkty tego typu można zakładać jak zwykłą bieliznę. To oznacza, że są wyjątkowo komfortowe w noszeniu. Idealnie wpisują się w potrzeby osób aktywnych, których stan zdrowia pozwala na samodzielne zakładanie i zdejmowanie. Są również dostępne dla kobiet i mężczyzn. Majtki chłonne mogą posłużyć zwłaszcza osobom ze średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu. Doskonale sprawdzają się poza domem, w różnego rodzaju sytuacjach towarzyskich.

Szeroki wybór produktów higienicznych znajduje się w ofercie internetowych sklepów medycznych. Pieluchomajtki a majtki chłonne – jakie są podobieństwa i różnice?

1. Pieluchomajtki i majtki chłonne są dostępne w wielu rozmiarach. Przede wszystkim zapewniają różny poziom chłonności.

2. Oba rodzaje produktów gwarantują komfort noszenia, bezpieczeństwo oraz skuteczność. Wykonane zostały z oddychających, lekkich i miękkich materiałów, dzięki czemu nie wywołują podrażnień. W obu produktach znajduje się wkład chłonny, który doskonale zabezpiecza przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem.

3. Majtki chłonne są prostsze w zakładaniu i zdejmowaniu. Można ich używać dokładnie tak samo, jak w przypadku zwykłych modeli.

4. Majtki chłonne są cieńsze, przez co bardziej dyskretne niż pampersy dla dorosłych. Oba produkty wyposażone zostały w specjalny absorbent, który zatrzymuje wilgoć w środku i chroni przed nieprzyjemnym zapachem.

5. Pieluchomajtki doskonale sprawdzają się w nocy. Niektóre modele są w stanie wchłonąć nawet 4 litry moczu w ciągu 4 godzin. Wyposażone zostały w elementy gwarantujące odpowiednie dopasowanie na całym obwodzie oraz wskaźnik wilgotności.

6. Wspólne dla pieluchomajtek i majtek chłonnych jest zastosowanie. Oba produkty mają za zadanie chronić przed niekontrolowanym wyciekiem czy zabrudzeniem.

Pieluchomajtki – dla kogo to rozwiązanie?

Pieluchomajtki idealnie wpisują się w potrzeby kobiet i mężczyzn borykających się z inkontynencją o różnym nasileniu. Jak wspomniano wcześniej, są szczególnie przydatnym produktem przy ciężkim lub bardzo ciężkim NTM. Bez wątpienia spełnią oczekiwania osób, którzy muszą opiekować się obłożnie chorymi lub niepełnosprawnymi. Doskonale sprawdzają się w warunkach domowych. Pieluchomajtki są dedykowane osobom o ograniczonej mobilności. Najbardziej chłonne produkty nie muszą być wymieniane nawet przez kilka godzin. Przy odrobinie wprawy można je zmieniać osobom po przebytych udarach czy porażeniach mózgowych.

Natomiast majtki chłonne są na tyle dyskretne, że sprawdzą się w każdych warunkach. Idealnie dopasowują się do ciała, dzięki czemu nie widać ich pod ubraniem. Podobnie jak pieluchomajtki wykonane zostały przy użyciu nowoczesnej technologii, przez co zapewniają uczucie suchości przez długi czas. Doskonale chronią przed wydostawaniem się na zewnątrz woni moczu oraz przeciekaniem w pozycji siedzącej, leżącej czy stojącej. Z tego względu są dedykowane osobom uprawiającym sport i przebywającym ciągle w ruchu.

Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki?

Pieluchomajtki powinny być dopasowane do stopnia NTM, czyli ilości wydalanego moczu. Najlepiej wybierać produkty o podwyższonej chłonności. W ofercie rynkowej dostępne są pieluchomajtki na rzepy i z regulowanym pasem biodrowym. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru gwarantuje komfortowe użytkowanie, w tym optymalne zabezpieczenie przed wyciekami bocznymi. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć obwód talii oraz bioder. Następnie wystarczy porównać wynik z tabelami, które są dostępne na stronach sklepów medycznych. Warto też zwrócić uwagę na wartości deklarowanej chłonności podawane przez producentów wyrobów chłonnych.

Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki dla dorosłych? Rozmiary S – XL są odpowiednie na obwód bioder w zakresie od 55 do 130-170 cm. Wybrane modele powinny być też dopasowane pod względem chłonności. W przypadku lekkiego lub średniego NTM sprawdzą się pieluchomajtki, które są w stanie wchłonąć do 200 ml moczu. Przy ciężkim nietrzymaniu moczu sprawdzą się modele o chłonności do 300 ml. Jeśli chodzi o bardzo ciężkie przypadki inkontynencji, warto poszukać pieluchomajtek mogących wchłonąć nie tylko kał, ale nawet 400 ml moczu.

Podsumowując, jaki produkt zapewni większą dyskrecję? Pod tym względem zdecydowanie wygrywają majtki chłonne. Dyskretne wyroby higieniczne można z łatwością ukryć pod każdym ubraniem. Jednak nie zapewnią odpowiedniej ochrony przed przeciekami w przypadku występowania bardzo ciężkiego nietrzymania moczu (powyżej 300 ml). Pod tym względem zdecydowanie lepsze są odpowiednio dopasowane pieluchomajtki. Oferowane wyroby mają też elementy wspólne. Zaliczyć do nich można materiał o wysokiej chłonności i przewiewności, kontrolę zapachu oraz możliwość idealnego dopasowania do ciała. Z pewnością spełnią oczekiwania osób z lekkim lub ciężkim nietrzymaniem moczu.