Z problemem nietrzymania moczu (NTM) zmaga się ponad 2 mln osób w Polsce. Wstydliwa przypadłość dotyka częściej kobiet niż mężczyzn. Tak zwana inkontynencja moczowa występuje u około 25%-45% osób płci żeńskiej. Kłopoty z utrzymywaniem i prawidłowym oddawaniem moczu może mieć nawet co piąty mężczyzna. Jak sobie radzić z tym problemem? Czy wkładki urologiczne są optymalnym rozwiązaniem dla osób aktywnych z inkontynencją moczową? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. 

Wkładki urologiczne – czym są i do czego służą? 

Wyroby chłonne tego typu powstały z myślą o osobach zmagających się z kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniem moczu. Wkładki urologiczne to produkty higieniczne, które zapewniają maksymalny poziom komfortu, poczucie suchości oraz redukcji nieprzyjemnego zapachu. Oferowane środki chłonne są antyalergiczne i przewiewne. Dostatecznie neutralizują nieprzyjemną woń, jak również optymalnie chronią przed odczuwaniem wilgoci. Doskonale zabezpieczają przed podrażnieniami, odparzeniami czy wyciekami moczu. Wkładki urologiczne są dostępne w wielu rozmiarach i mają różny stopień chłonności. Wyprodukowane zostały z delikatnych, przepuszczających powietrze oraz bezpiecznych dla skóry materiałów. Większość dostępnych produktów posiada specjalny wkład absorbent o właściwościach neutralizujących przykry zapach i hamujących namnażanie się bakterii. Oddychające wkładki przypominają wyglądem tradycyjne podpaski, ale charakteryzują się nawet czterokrotnie większą chłonnością. Gwarantują pełną dyskrecję i szybkie rozprowadzanie wilgoci. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno wkładki urologiczne dla kobiet, jak i wkładki urologiczne dla mężczyzn. Oferowane środki higieniczne sprawdzą się przy przejściowym nietrzymaniu moczu, m.in. w trakcie leczenia lekkiej lub średniej inkontynencji. W połączeniu z bielizną nie ograniczają swobody ruchów, dzięki czemu idealnie nadają się do codziennego stosowania. Są przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Po naklejeniu na zwykłą bieliznę warto je zmieniać za każdym razem, gdy dojdzie do niekontrolowanego oddania moczu. 

Wkładki urologiczne dla kobiet 

Charakteryzują się anatomicznym kształtem, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kobiecego ciała. Wkładki urologiczne dla kobiet zostały zaprojektowane z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Przetestowane dermatologicznie wyroby chłonne nie zawierają lateksu, który może uczulać. Dobrej jakości produkty higieniczne posiadają osłonki boczne, przez co optymalnie chronią przed przeciekaniem moczu. Wyposażone zostały w innowacyjny system Extra Dry, dzięki któremu zdecydowanie szybciej wchłaniają wilgoć. Wkładki urologiczne dla kobiet są zapakowane w oddzielne saszetki i dostępne w następujących rozmiarach.

  • Slim (Micro, Mini, Mini Plus) sprawdzą się zwłaszcza w przypadku inkontynencji w stopniu kropelkowym lub lekkim. W sytuacji, gdy sporadycznie dochodzi do niekontrolowanego wycieku, np. podczas śmiechu lub kaszlu.
  • Classic (Normal, Extra, Extra Plus, Super, Plus) są dedykowane kobietom, u których epizody popuszczania moczu zdarzają się częściej. W związku z tym potrzebują lepszej ochrony podczas snu czy uprawiania sportu. 

Specjalistyczne wkładki i damskie podpaski na nietrzymanie moczu są odpowiednio cienkie oraz dyskretne. Z pewnością przydadzą się zarówno kobietom zmagającym się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, jak i w okresie połogu. Dzięki nim mogą się poczuć pewnie oraz swobodnie. Damskie podpaski na nietrzymanie moczu zostały wykonane z przyjemnej włókniny, która ogranicza ryzyko podrażnień okolic intymnych. Dodatkowo posiadają wkład superabsorbent z kontrolą zapachu Odour Stop. 

Wkładki urologiczne dla mężczyzn 

Praktyczne i dyskretne wyroby chłonne zostały w pełni dopasowane do męskiej anatomii. Oddychające wkładki urologiczne dla mężczyzn są wyprodukowane z materiałów przyjaznych dla skóry, które nie ograniczają przepływu powietrza. Jednocześnie skutecznie zapobiegają przeciekaniu wilgoci na zewnątrz. Wkładki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn mają doskonałe właściwości absorpcyjne i antybakteryjne. Za równomierne rozprowadzanie wilgoci odpowiada specjalna włóknina, a za redukcję powstawania nieprzyjemnego zapachu wkład superabsorbent. 

Wkładki urologiczne dla mężczyzn występują w trzech rozmiarach: Normal, Extra i Super. Oferowane wyroby higieniczne różnią się między sobą stopniem chłonności. Przy lekkim nietrzymaniu moczu sprawdzą się zwłaszcza wkładki Normal lub Extra. W przypadku inkontynencji w stopniu średnim najlepiej zdecydować się na rozmiar Super o chłonności 6/6. Wkładki urologiczne dla mężczyzn zostały zaprojektowane w taki sposób, by mogły idealnieprzylegać do męskich narządów płciowych i klasycznej bielizny. Są dyskretne oraz wygodne w użytkowaniu. Doskonale nadają się do przymocowania do zwykłych majtek typu slipy. 

Jakiego producenta wkładek urologicznych wybrać? 

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór produktów przeznaczonych dla osób z inkontynencją moczową o różnym nasileniu. Do najbardziej popularnych można zaliczyć pieluchomajtki, majtki chłonne i siatkowe oraz wkładki urologiczne. Dobrej jakości produkty zostały przebadane dermatologicznie, dzięki czemu zapewniają maksymalną ochronę stref intymnych i ograniczają ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Wkładki urologiczne dla kobiet można kupić w atrakcyjnej cenie bez wychodzenia z domu. Wyślemy paczkę kurierem. Są dostępne w ofercie internetowych sklepów medycznych, które specjalizują się w sprzedaży artykułów chłonnych dla osób z NTM. Wybierając damskie podpaski na nietrzymanie moczu, warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, stopień chłonności, sposób mocowania oraz antybakteryjne właściwości. Warstwy wkładu chłonnego powinny być wykonane z przyjaznego dla skóry materiału (~PH na poziomie 5,5). Specjalistyczne wkładki zapewniają zdecydowanie lepszą ochronę przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem niż klasyczne podpaski.