Nietrzymanie moczu to powszechny i wstydliwy problem dla wielu kobiet i mężczyzn. Każda osoba borykająca się z tym schorzeniem doskonale wie, jak znacząco NTM wpływa na obniżenie jakości życia, niechęci do relacji międzyludzkich, zaburzenia nastroju oraz obniżenie pewności siebie.

Dotyczy zarówno młodych jak i starszych osób. Przyczyny nietrzymania moczu mogą być różne. 

Nietrzymaniem moczu u jednych może być niekontrolowany wyciek, natomiast u innych nieustające uczucie parcia na pęcherz moczowy.

Wyróżniamy kilka rodzajów NTM:

  • wysiłkowe nietrzymania moczu – jest to wyciek moczu występujący podczas wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania
  • nietrzymanie moczu z parcia – jest to mimowolny wyciek objawiający się uczuciem naglącego parcia na pęcherz moczowy
  • mieszane nietrzymanie moczu – jest to wyciek moczu spowodowany połączeniem naglącego parcia oraz NTM wynikające z wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania
  • nietrzymanie moczu z przepełnienia – jest to wyciek spowodowany nieprawidłowym opróżnianiem pęcherza i stopniowo napełnianiem się zaległym moczem

Uczucie wilgoci oraz powstawanie nieprzyjemnego zapachu to jeden z głównych objawów nietrzymania moczu.

Jeżeli zaobserwujesz niepokojące Cię dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Czym są wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne to wyrób chłonny stosowany podczas problemów nietrzymania moczu zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Jest to produkt dyskretny, a zarazem bardzo skuteczny. Wkładki urologiczne wykonane są z oddychającego materiału, idealnie dopasowującego się do ciała. Ich głównym zadaniem jest absorbowanie moczu, a także niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i chłonnościach, dzięki czemu każda osoba mająca problem z nietrzymaniem moczu dobierze odpowiedni wyrób dla siebie.

Wkładki urologiczne to produkt wyróżniający się znacznie większą chłonnością niż tradycyjne podpaski dostępne w drogeriach. Chociaż kształtem przypominają zwykłe podpaski, dzięki zastosowaniu specjalnego wkładu chłonnego, zatrzymują znacznie więcej płynu i wilgoci niż produkty dostępne w drogerii. Wkładki urologiczne to gwarancja odpowiedniej absorpcji moczu oraz pewność pochłonięcia nieprzyjemnego zapachu.

Wkładki urologiczne dostępne są w wersji dla kobiet i dla mężczyzn, ze względu na odmienną budowę anatomiczną męskich i damskich narządów płciowych.

Najważniejsze cechy wkładek urologicznych:

  • chronią przed wyciekami
  • szybko i dokładnie rozprowadzają wilgoć
  • niwelują nieprzyjemny zapach moczu
  • idealnie dopasowują się do ciała
  • łatwość użytkowania
  • gwarancja dyskrecji i komfortu

W przypadku bardzo zaawansowanego problemu NTM zalecamy stosowanie majtek chłonnych lub pieluchomajtek.

Dla kogo są wkładki urologiczne? - Wkładki urologiczne dla kobiet

Wkładki urologiczne przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn z kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniem moczu. Wkładki urologiczne dla kobiet zostały zaprojektowane tak, aby idealnie dopasowały się do budowy kobiecych kształtów, zachowując przy tym maksimum dyskrecji. Będą niewidoczne nawet pod spódnicą czy sukienką, nadal zapewniając skuteczną ochronę. Wkładki urologiczne dla kobiet to zdecydowanie najlepszy produkt, gdy nietrzymanie moczu zdarza się sporadycznie np. podczas wysiłki fizycznego.

Są to bezpieczne wkładki urologiczne dla aktywnych i cieszących się życiem kobiet.

Wkładki urologiczne dla kobiet doskonale sprawdzą się również dla Pań w czasie połogu.

Dla kogo są wkładki urologiczne? - Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Wkładki urologiczne dla mężczyzn charakteryzują się idealnym dopasowaniem do anatomii męskich narządów płciowych. Zapewniają maksymalne poczucie suchości i komfortu. Są produktem łatwym w użyciu – przyklejane do bielizny, doskonale utrzymują się na swoim miejscu. Zalecane jest stosowanie produktu na ściśle przylegającą bielizną. Niektóre modele wkładek męskich, dostępne są również w czarnym kolorze, aby zapewnić Panom większą dyskrecję.

Gdzie kupić wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne zakupisz w naszym sklepie internetowym na stronie www.chlonne24.pl. Wybrane wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn są produktem refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mamy dostępne wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn znanych marek:

Dla kobiet:

Dla mężczyzn:

Jak wybrać wkładki urologiczne?

Aby odpowiednio wybrać wkładki urologiczne należy w pierwszej kolejności określić stopień zaawansowania nietrzymania moczu. Istotną sprawą jest również dobranie odpowiedniego produktu pod kątem płci. Produkty dla Pań i Panów różnią się od siebie ze względu na różną budowę narządów męskich i damskich.

U kobiet mających problem z kropelkowym bądź lekkim NTM doskonale sprawdzą się wkładki urologiczne dla kobiet: Seni Lady Slim Micro, Seni Lady Slim Mini, Seni Lady Slim Mini Plus, Seni Lady Normal, Seni Lady Extra, Tena Lady Slim Mini Magic, Tena Lady Slim Ultra Mini czy Tena Lady Slim Ultra Mini Plus, Tena Lady Normal.

Przy średnim nietrzymaniu moczu najlepiej sprawdzą się wkładki:

Seni Lady Extra Plus, Seni Lady Super, Seni Lady Plus, Tena Lady Extra, Tena Lady Extra Plus, Tena Lady Maxi Night oraz Tena Lady Super.

U mężczyzn lekko popuszczających idealnie sprawdzą się wkładki urologiczne dla mężczyzn:

Tena Men Extra Light, Tena Men Light (Level 1),Seni Man Extra, Seni Man Normal.

Przy średnim zaawansowaniu choroby polecamy zastosowanie:

 Tena Men Medium (Level 2),Tena Men Super (Level 3), Seni Man Super.

Wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn dostępne są również w refundacji.


Osoby zmagające się z cięższym nietrzymaniem moczu warto aby zapoznały się z produktami o wyższej chłonności niż wkładki urologiczne i sięgnęły po pieluchomajtki, majtki chłonne bądź pieluchy anatomiczne.

Wybór wyrobu chłonnego powinien być uzależniony od stanu fizycznego chorego (osoba leżąca, chodząca, aktywna fizycznie) oraz stopnia zaawansowania inkontynencji.