Wybór pieluchomajtek dla dorosłych jest bardzo duży. Jest to z pewnością plus, choć z drugiej strony możesz mieć dylemat, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy. Aby ułatwić Ci dokonanie właściwego zakupu, podpowiadamy czym kierować się przy wyborze pieluchomajtek.

Pieluchomajtki dla dorosłych – kryteria wyboru

Problem nietrzymania moczu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku (choć najczęściej pojawia się u osób starszych). Wśród czynników predysponujących do jego wystąpienia zalicza się m.in. podeszły wiek, operacje ginekologiczne, menopauzę, zaparcia czynnościowe, a także choroby gruczołu krokowego. 

Ciężko ocenić ile osób tak naprawdę zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Dla wielu jest on na tyle wstydliwy, że nie chcą opowiadać o swoich dolegliwościach nie tylko bliskim, ale i lekarzowi. Warto się jednak otworzyć, ponieważ systematyczne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń prowadzi do złagodzenia, a nawet ustąpienia problemu. W poprawie komfortu i powrocie do normalnego funkcjonowania (mowa tu również o osobach prowadzących aktywny styl życia) pomagają również pieluchomajtki.

Ich wybór jest duży, co ułatwia zakup tych, które zapewnią maksymalny komfort. Pamiętaj jednak, że zanim dokonasz zakupu, należy wziąć pod uwagę:

  • stopień nietrzymania moczu – chłonność pieluchomajtek jest różna, stąd odpowiedź na to pytanie jest istotna przy zakupie.
  • stan osoby korzystającej z pieluchomajtek – w przypadku ograniczonej ruchomości (lub wtedy, gdy przy zmianie pieluchomajtek potrzebna jest pomoc opiekuna) dobrym wyborem będzie produkt z regulowanym pasem biodrowym. 
  • ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej – jeśli jest duże, należy szukać pieluchomajtek wykonanych z materiału przyjaznego dla skóry (np. z elementami z elastycznej przędzy). Poszukaj również informacji o tym, czy dany produkt został poddany niezależnym testom dermatologicznym.
  • obwód talii i bioder – to ważne kryterium pod kątem wyboru odpowiedniego rozmiaru pieluchomajtek.

Jeśli po raz pierwszy podejmujesz decyzję o tym, jakie rozmiary pieluchomajtek itp. będą dla Ciebie najlepsze kup mniejsze opakowanie. Dzięki temu przekonasz się, czy wybór był słuszny, a jeśli nie unikniesz zbędnych kosztów. 

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak wybrać rozmiar?

Rozmiary pampersów dla dorosłych są różne, a to wszystko po to, aby zapewnić choremu maksymalny komfort. Jeśli są za duże, spadają, a tym samym nie chronią przed zmoczeniem ubrań i łóżka. Z kolei za małe mogą przyczynić się do powstawania bolesnych odparzeń.

W tym momencie pojawia się pytanie o to, jak wybierać rozmiary pampersów dla dorosłych? Oto 2 proste kroki, które należy zrobić przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego z nich:

  • zmierz obwód talii i bioder za pomocą miary krawieckiej,
  • wybierz odpowiedni produkt na podstawie tabeli rozmiarów dostępnej na naszej stronie internetowej (np. S dla obwodów mieszczących się w przedziale 61-87 cm).

A co jeśli obwód bioder i talii mieści się w różnym przedziale? W tej sytuacji zaleca się wybór rozmiarów pampersów dla dorosłych na podstawie większego wymiaru. 

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak wybrać chłonność?

Odpowiednie rozmiary pieluchomajtek to nie jedyna rzecz, która jest ważna dla zapewnienia maksymalnego komfortu. Równie istotna jest chłonność pampersów dla dorosłych. Część osób decyduje się na zakup tych najbardziej chłonnych w przekonaniu, że będzie to najlepszy wybór. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest taka potrzeba, a większa chłonność pieluchomajtek wiąże się z tym, że są nieco grubsze.

W takim razie, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej chłonności pampersów dla dorosłych? Kluczowe kryteria to wielkość wypróżnienia, a także częstotliwość zmiany pieluchomajtek. W przypadku pierwszego z nich, przy wyborze pomoże Ci dziennik mikcji (zapisuje się w nim m.in. wszystkie epizody nietrzymania moczu oraz wizyty w toalecie). Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz informacji zebranych we wspomnianym dzienniku, lekarz określa stopień nietrzymania moczu. Dzięki jego znajomości będziesz mógł wybrać odpowiednią chłonność pieluchomajtek.

Pieluchomajtki dla dorosłych – na dzień czy na noc?

Rozmiar, chłonność pampersów dla dorosłych – czy to wszystko, co powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie? Oba kryteria są niezwykle istotne, ale jest jeszcze coś, nad czym warto się zastanowić. Zanim kupisz konkretny produkt, przemyśl, czy potrzebne Ci będą (lub osobie, którą się opiekujesz) pieluchomajtki na noc, czy na dzień?

Przy wyborze tych na dzień, chłonność może być mniejsza (ale zależy to od czynników, o których była mowa wcześniej), ponieważ masz możliwość częstej zmiany pieluchomajtek. Poza tym dla zachowania komfortu ważne jest, aby był to produkt dobrze absorbujący nieprzyjemny zapach moczu, czy kału. 

Z kolei, jeśli chodzi o pieluchomajtki na noc dobrze, jeśli są bardziej chłonne. A to dlatego, że w nocy nie masz możliwości, aby zmieniać je tak często. Należy przy tym pamiętać, że nie mniej ważny jest odpowiedni rozmiar. Ma on znaczenie nie tylko w dzień, ale i w nocy – zbyt duże pieluchomajtki na noc będą się zsuwać, co zwiększy ryzyko zabrudzenia łóżka.