Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych to tradycyjna i sprawdzona ochrona dla osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu.

Przeznaczone są dla pacjentów z inkontynencją moczową i/lub kałową.
Używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Oferowane są w różnych rozmiarach oraz stopniach chłonności, przez co każda osoba znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego wyrobu chłonnego, aby ochrona była skuteczna i komfortowa. Zbyt duża pielucha będzie przeciekać, natomiast za mała może spowodować u chorego wystąpienie odparzeń, a co w rezultacie może doprowadzić do niechcianych odleżyn.


Aby zapobiec powstawaniu zaczerwienień u osoby pieluchowanej, polecamy stosowanie specjalistycznych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Warto podczas zmiany pieluchomajtek pomyśleć również o zabezpieczeniu powierzchni łóżka czy materaca przed zabrudzeniem.
Zalecamy stosowanie podkładów chłonnych, które występują w różnych rozmiarach. 

Jeżeli pieluchomajtki powodują dyskomfort u chorego, wypróbuj innego wyrobu chłonnego np. majtki chłonne dla kobiet lub majtki chłonne dla mężczyzn.

Pieluchy dla osób starszych to produkty higieniczne specjalnego zastosowania.

Używane są nie tylko przez pacjentów niewstających z łóżka, ale również przez osoby w podeszłym wieku, które mają problem z nietrzymaniem moczu i chcą zabezpieczyć się przed wyciekami podczas codziennych czynności.

Problem nietrzymania moczu dotyczy coraz więcej osób.  Jest to krępujący temat dla wielu z nich, dlatego bardzo ważna jest świadomość o dostępności tego typu produktów. Pieluchomajtki niwelują nieprzyjemny zapach moczu, dzięki czemu zapewniają komfort.

Najważniejsze cechy pieluchomajtek dla dorosłych:

  • idealne dopasowują się do ciała
  • zwiększają poczucie suchości
  • szybko i dokładne rozprowadzają wilgoć wewnątrz wkładu chłonnego
  • redukują nieprzyjemny zapach
  • chronią przed wyciekami
  • nie podrażniają skóry
  • są miękkie i delikatne
  • minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych

Jeśli opiekujesz się osobą starszą, która nie jest w stanie samodzielnie załatwić potrzeb fizjologicznych, pieluchomajtki dla seniorów będą idealnym rozwiązaniem.

Pieluchomajtki dla dorosłych są dostępne również w refundacji. Każda ubezpieczona i chora osoba ma prawo skorzystać z refundacji NFZ na pieluchomajtki, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne i podkłady. Dofinansowanie na pieluchomajtki można uzyskać udając się do lekarza lub w ramach tzw. teleporady.

Więcej o tym jak uzyskać refundację na pieluchomajtki dla seniora dowiesz się w zakładce REFUNDACJA NFZ pieluchomajtki.

Jeśli masz już wystawiony wniosek i jesteś zainteresowany zakupem pieluchomajtek w refundacji, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer +48 22 390 52 35.

Przygotuj:

  • numer otrzymanego zlecenia
  • PESEL pacjenta

Dostawa produktów na refundację jest całkowicie bezpłatna.

Znaleziono 41 produktów