Pieluchomajtki na rzepy

Pieluchomajtki dla dorosłych na rzepy, nazywane również „pampersami”, to artykuły higieniczne przeznaczone dla osób z inkontynencją moczową i/lub kałową.

Dzięki wysokiej absorbcji wilgoci doskonale sprawdzą się w przypadku pacjentów  o ograniczonej mobilności lub unieruchomionych, np. po operacji lub w trakcie rekonwalescencji. Będą też odpowiednim produktem dla osób w podeszłym wieku, z demencją, chorujących przewlekle i stale leżących, a także wszystkich innych osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie i załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych.


Oferowane są w różnych rozmiarach oraz stopniach chłonności, przez co każda osoba z problemem nietrzymania moczu lub kału (niekontrolowanego wydalania) znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Dobierając pieluchomajtki na rzepy, należy zwrócić uwagę na rozmiar i chłonność. Są to dwie kluczowe rzeczy, pomocne przy wyborze odpowiedniego wyrobu chłonne. Właściwy rozmiar umożliwia skuteczną ochronę przed zamoczeniem lub zabrudzeniem, ponieważ zbyt duża pielucha będzie przeciekać, a zbyt mała będzie powodować dyskomfort, otarcia i odparzenia. 

Pieluchomajtki są alternatywą dla wkładek urologicznych, które nie są już wystarczającym produktem chłonnym. Jednak tak samo jak wkładki, pozostają niewidoczne i niezauważalne pod ubraniem. 

W przypadku osób aktywnych polecane są majtki chłonne, które lepiej dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając przy tym pełną kontrolę i pewność siebie.

Pieluchomajtki dla dorosłych to sprawdzone zabezpieczenie i pewna ochrona przed wyciekami.

Na każdym wyrobie znajduje się wskaźnik wilgotności, który informuje o stopniu napełnienia pieluchy i konieczności jej zmiany. Rzepy pieluchomajtek można wielokrotnie zapinać i odpinać, w celu uzyskania idealnego dopasowania. Możliwość wielokrotnego zdejmowania i zakładania idealnie sprawdza się podczas korzystania z toalety, a także dzięki takiemu rozwiązaniu, opiekun w łatwy sposób może sprawdzić czy wyrób jest już napełniony i należy go zmienić.

Należy jednak pamiętać, że pieluchomajtki są wyrobem jednokrotnego użytku i należy go wymieniać każdorazowo po oddaniu kału bądź gdy ilość moczu jest wystarczająco duża.

Zmieniając pieluchomajtki dla dorosłych należy pamiętać aby dokładnie oczyszczać i chronić skórę chorego. Pomocne w tym będzie stosowanie specjalistycznych chusteczek i akcesoriów, a także kosmetyków pielęgnacyjnych. specjalnie do tego przeznaczonych.

Najważniejsze cechy pieluchomajtek dla dorosłych:

  • łatwe do założenia
  • idealne dopasowują się do ciała
  • możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania pieluchy
  • zwiększają poczucie suchości
  • szybko i dokładne rozprowadzają wilgoć wewnątrz wkładu chłonnego
  • redukują nieprzyjemny zapach
  • chronią przed wyciekami
  • nie podrażniają skóry
  • są miękkie i delikatne
  • minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych

Pieluchomajtki na refundację z łatwością można zakupić online w sklepie chłonne24.pl z dostawą do domu.

Jeśli nie wiesz jak uzyskać refundację na pieluchomajtki, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu +48 22 390 52 35, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Znaleziono 43 produktów