Majtki siatkowe

Majtki siatkowe do mocowania pieluch anatomicznych - istotne informacje.

Majtki siatkowe przeznaczone są do mocowania wszystkich typów wyrobów chłonnych, które nie mają możliwości własnego mocowania np. większych wkładek urologicznych, podkładów poporodowych, wkładów chłonnych czy pieluch anatomicznych na przykład: San Seni czy Tena Comfort Proskin.


Majtki siatkowe do pieluch idealnie dopasowują się do ciała, dlatego doskonale sprawdzą się u osób z nadwagą lub specyficzną budować ciała. Zapewniają komfort i są bardzo delikatne dla skóry. Utrzymują produkt chłonny na właściwym miejscu. Są wielokrotnego użytku i można je prać w temperaturze 60 st.

Zalety stosowania majtek siatkowych:

  • idealne dopasowują się do ciała
  • zapewniają swobodę ruchu
  • nie podrażniają skóry
  • minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych
  • zabezpieczają skórę wokół bioder przed uciskiem i podrażnieniami
  • są wielokrotnego użytku
  • można je prać

Uwaga: Wielorazowych majtek siateczkowych nie należy stosować jako samodzielne zabezpieczenie w przypadku inkontynencji moczowej i/lub kałowej.

Wielorazowe majtki siatkowe wraz z pieluchami anatomicznymi często są jedynym wygodnym rozwiązaniem dla pacjenta.

Pacjenci z nadwagą lub otyłością brzuszną mogą mieć problem z doborem odpowiedniego produktu na przykład pieluchomajtek, ponieważ ciężko im dopasować odpowiedni rozmiar. Podobnie jest z wkładkami urologicznymi, które mimo iż mają zróżnicowane rozmiary, niestety nie nadają się do stosowania w przypadku inkontynencji kałowej. W tych przypadkach komfortowym rozwiązaniem są majtki siatkowe z wkładem.

Nieocenioną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż więcej powierzchni ciała jest odkrytej, co zmniejsza ryzyko otarć i odparzeń.

Znaleziono 3 produktów