Podpaski urologiczne

Podpaski na nietrzymanie moczu to wyroby specjalistyczne, które idealnie sprawdzą się zarówno przy inkontynencji jak i podczas połogu.

Podpaski, profesjonalnie zwane "wkładkami urologicznymi" przeznaczone są dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które mają problem z kropelkowym, lekkim bądź średnim nietrzymaniem moczu. Jest to dyskretna ochrona, stworzona dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Doskonale sprawdzą się przy braku kontroli podczas ćwiczeń, śmiania się lub innych codziennych aktywnościach. Specjalistyczne wkładki urologiczne zapewniają suchość i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu moczu. Pozwalają zachować pewność siebie i uczucie suchości. Dostępne są w różnych poziomach chłonności. Co warto podkreślić, podpaski na nietrzymanie moczu nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi menstruacyjnymi podpaskami. 


Najważniejsze cechy podpasek tzw. wkładek urologicznych:

  • idealnie dopasowują się do ciała
  • szybko i dokładnie rozprowadzają wilgoć
  • chronią przed wyciekami
  • redukują nieprzyjemny zapach moczu
  • pozwalają skórze swobodnie oddychać
  • są pewniejszym zabezpieczeniem przy problemie z nietrzymaniem moczu, niż przy użyciu podpaski drogeryjnej
  • łatwo mocują się do bielizny
  • gwarantują dyskrecję i komfort
  • minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych

Męskie podpaski na nietrzymanie moczu oraz damskie podpaski na nietrzymanie moczu, to często zamiennie stosowane nazwy na wkładki urologiczne. 

Są to produkty specjalistyczne, nie bez powodu nazywane wyrobami medycznymi. Posiadają odpowiednie atesty i są przebadane dermatologiczne. Jednak ich największą zaletą, wyróżniającą ich od drogeryjnych podpasek dla kobiet, jest chłonność. Podpaski na nietrzymanie moczu są używane przez pacjentów z inkontynencją oraz kobiety w połogu. Podpaski czy tez wkładki urologiczne często są w wersji dziennej i nocnej. Te drugie maja nieco odmienną budowę, na przykład posiadają szerszy tył, co lepiej zapobiega przeciekaniu, są tez bardziej chłonne, aby pacjent mógł spokojnie i komfortowo spędzić noc. Niektóre podpaski na nietrzymanie moczu dodatkowo posiadają "skrzydełka", co tak jak w tradycyjnych podpaskach, skuteczniej utrzymują je na miejscu.

Podpaski czy wkładki urologiczne zdecydowanie wystarczą przy kropelkowym, lekkim lub wysyłkowym nietrzymaniu moczu. Kiedy choroba postępuje a problem jest znacznie bardziej dokuczliwy, potrzebne są wyroby chłonne, które są w stanie pochłonąć większą ilość płynów. Tutaj z pomocą przychodzą, znane przez pacjentów majtki chłonne, w wersji dla kobiet i mężczyzn.

Szeroką gamę produktów znaleźć tez można w kategorii pieluchy anatomiczne. Część z nich stosować można zarówno przy inkontynencji moczowej jak i kałowej. Niektóre z nich są przyklejane do zwykłej bielizny inne zaś wymagają mocowania za pomocą specjalnych majtek siatkowych.

Dla pacjentów leżących na przykład po udarze znacznie praktyczniejsze będą pieluchomajtki zapinane na rzepy. Wśród nich znajdą Państwo modele tradycyjne oraz z elastycznym pasem.


Znaleziono 16 produktów