Worki do zbiórki moczu

Worki na mocz – rozwiązanie dla osób z problemami układu moczowego, które przywraca komfort

Worki do zbiórki moczu sprawdzają się u osób z problemami układu moczowego o różnych przyczynach. Zapobiegają wyciekowi moczu, dzięki czemu przywracają komfort. Wyjaśniamy, jak ich używać i jak zamówić worki refundowane w 100% przez NFZ?


Dla kogo przeznaczone są worki do zbiórki moczu?

Worki na mocz to rozwiązanie dla osób, które:

 • mają problem z nietrzymaniem moczu wynikający z podeszłego wieku, choroby, zabiegu operacyjnego, uszkodzenia nerwów miednicy czy porodu;
 • są po zabiegu operacyjnym w obrębie układu moczowego, który wiąże się z koniecznością używania worka na mocz w okresie rekonwalescencji; 
 • przechodzą badania diagnostyczne wymagające zbiórki moczu;
 • nie są w stanie samodzielnie oddawać moczu;

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje worków. W tym wyroby medyczne przeznaczone dla osób, które mogą samodzielnie się poruszać. Tej grupie pacjentów poleca się worek na mocz na nogę. Taki sposób mocowania zwiększa komfort i umożliwia choremu swobodne chodzenie.  

Jak używać worka na mocz?

Worki służące do zbiórki moczu to wyroby medyczne, które wykorzystuje się zarówno w szpitalach, jak i warunkach domowych. Przy czym należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 • Prawidłowe zakładanie: umieść worek poniżej pęcherza moczowego. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wycieku moczu. 
 • Regularna wymiana worka: sprawdzaj uważnie poziom napełnienia worka i stosuj się do zaleceń producenta. 
 • Właściwe usuwanie worka: pamiętaj, aby dokładnie go zamknąć po opróżnieniu. Jest to ważne zarówno ze względu na higienę, jak i bezpieczeństwo. Dokładne zamknięcie worka zmniejsza ryzyko wycieku moczu i ewentualnego zakażenia. 
 • Higiena: ważna jest nie tylko regularna wymiana samego worka. Nie mniej istotne jest pamiętanie o zmianie bielizny osobistej osoby stosującej worek.
 • Częste mycie rąk: skoro mowa o higienie nie można zapomnieć o zasadzie dotyczącej mycia rąk. Należy umyć je wodą z mydłem przed i po założeniu worka, a także po każdym kontakcie z nim. Jest to bardzo ważne zarówno ze względu na bezpieczeństwo opiekuna, jak i chorego. Zakładanie czy usuwanie worka brudnymi rękoma może spowodować wprowadzenie bakterii do worka.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości warto zapoznać się z informacjami od producenta. Znajdziesz tam najważniejsze wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania worków do zbiórki moczu. 

Worki na mocz refundowane w 100% przez NFZ

Worki na mocz chronią przed wyciekiem moczu i zapewniają komfort. Są bardzo przydatne zarówno dla osób, które nie wstają samodzielnie z łóżka, jak i tych, które poruszają się samodzielnie. Pytanie, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć, planując zakup takiego wyrobu medycznego?

W ofercie Chłonne24 dostępne są worki refundowane w 100% przez NFZ. Przy czym należy pamiętać, że liczba darmowych worków jest ograniczona. W przypadku zakupu worka do zbiórki moczu 2l z odpływem typu T firmy ZARYS każdej osobie przysługuje 12 sztuk miesięcznie. 

Produkt ten jest dostępny w ofercie Chłonne24. To oznacza, że możesz kupić worek refundowany przez NFZ bez wychodzenia z domu.

Worek do zbiórki moczu 2l z odpływem typu T firmy ZARYS służy do dobowego, pozaustrojowego zbierania moczu oraz innych płynów ustrojowych. Po 24 godzinach użytkowania powinieneś wymienić go na nowy. 

Z worka firmy ZARYS mogą korzystać również osoby uczulone na lateks. Jest to produkt bezlateksowy zrobiony z PCV o grubości 0,22 mm. 

Jest to worek zapewniający maksymalną ochronę przed wyciekiem moczu (i innych płynów ustrojowych) oraz wygodę użytkowania. Wszystko to dzięki właściwościom takim jak:

 • podwójna ścianka;
 • szczelny zawór spustowy szybkiego opróżniania typu poprzecznego (T), który można obsługiwać tylko jedną ręką;
 • podwójnie zgrzewana folia, która chroni przed rozerwaniem worka;
 • skuteczna zastawka bezzwrotna;
 • tylna ścianka w białym kolorze ułatwiająca wizualną ocenę moczu;
 • dren zrobiony z materiału, który zapobiega jego skręcaniu się i zginaniu;
 • czytelna skala worka;

Jeśli szukasz wysokiej jakości worka na mocz, który skutecznie zapobiega wyciekowi moczu i nie sprawia problemów w codziennym użytkowaniu, będziesz zadowolony z wyboru. Wejdź na stronę Chłonne24 i zamów wyrób medyczny w 100% refundowany przez NFZ.

Znaleziono 7 produktów