Pieluchomajtki dla dorosłych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pieluchomajtek dla dorosłych?

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy zakupie pieluch dla dorosłych. Jakich? Sprawdź poniższe wskazówki!

Poziom chłonności dobrany do stopnia nietrzymania moczu

Jak sprawdzić, czy pieluchomajtki mają odpowiedni poziom chłonności? Producenci umieszczają taką informację na opakowaniach swoich produktów. Z reguły jest ona przedstawiona w czytelny sposób, w formie kropelek. 

Poziom chłonności to ważna, ale nie jedyna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę. Kolejną jest rozmiar wyrobu chłonnego. Dorosły w pampersie o zbyt dużym rozmiarze będzie czuł się niekomfortowo. Poza tym taki produkt może łatwo przemieścić się, co doprowadzi do przeciekania moczu. Z kolei zbyt małe pieluchomajtki niosą za sobą ryzyko podrażnień skóry, które również mają negatywny wpływ na komfort i są dodatkowym problemem. 


Dobrze dobrany rozmiar, dzięki któremu wyrób chłonny idealnie dopasowuje się do ciała

Rozmiary pieluchomajtek dla dorosłych są z reguły oznaczane tak, jak w przypadku zwykłej bielizny. Na opakowaniu znajdziesz informację czy dany produkt ma rozmiar XS, S, M czy L. Jeśli szukasz wyrobu chłonnego o mniejszym rozmiarze, dobrym wyborem będą np. pieluchomajtki na rzepy Super Seni Plus rozm. XS/S, które mają elastyczne elementy idealnie dopasowujące się do brzucha i pleców. Z kolei, jeśli interesują Cię większe rozmiary, zwróć uwagę np. na pieluchomajtki z rzepami TENA Slip ProSkin Plus w rozmiarze L. Są polecane do codziennego stosowania w przypadku średniego lub ciężkiego nietrzymania moczu. Ich konstrukcja umożliwia łatwą wymianę pieluchomajtek u osób leżących, które nie poruszają się samodzielnie.

Rzepy lub pas biodrowy, które ułatwiają regularną zmianę pieluchy i dopasowanie jej do ciała

Kolejna kwestia to rodzaj pieluchomajtek. W naszej ofercie dostępne są:

  • pieluchomajtki z rzepami (np. TENASlip ProSkin Maxi) – dzięki rzepom ich regularna zmiana oraz dopasowanie do ciała staje się prostsze;
  • pieluchy dla dorosłych z regulowanym pasem biodrowym (np. Seni Optima Quatro, który ułatwia dopasowanie ich do ciała, zwiększa wygodę oraz ułatwia regularną zmianę pieluchy;

Innowacyjne rozwiązania zapewniające maksymalną ochronę przed wilgocią, przeciekaniem i przykrym zapachem

Wybierając pieluchomajtki, zwróć uwagę również na materiał, z którego są wykonane oraz innowacyjne rozwiązania zapewniające jeszcze większy komfort. Maksymalną ochronę przed wilgocią, przeciekaniem i przykrym zapachem zapewniają:

  • system Odour Neutralizer neutralizujący nieprzyjemne zapachy;
  • technologia FeelDry Advanced zapewniająca jeszcze szybsze wchłanianie wilgoci;
  • Extra Dry System, czyli specjalna włóknina rozprowadzająca znajdująca się we wkładzie chłonnym, która umożliwia szybsze oraz dokładniejsze rozprowadzanie wilgoci;
  • indykator wilgotności w formie kolorowych pasków lub nadruku – informuje o napełnieniu pieluchy i konieczności jej zmiany; 

W naszej ofercie bez problemu znajdziesz pieluchy dla dorosłych, które mają tak innowacyjne rozwiązania – produkty Seni rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Gerontologiczne oraz inne wyroby chłonne uznanych marek (Tena, MoliCare, Dailee).

Pieluchomajtki dla dorosłych – atrakcyjna cena, która idzie w parze z wysoką jakością

Obawiasz się, że wszystkie te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że wyroby chłonne są bardzo drogie? Nie musisz się o to martwić – wyroby chłonne dostępne w naszej ofercie wyróżniają się wysoką jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami i są produkowane przez uznane marki. Jednak wszystko to idzie w parze z przystępną ceną pieluchomajtek dla dorosłych. 

Co więcej, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pieluchomajtek dla dorosłych z refundacją NFZ. Wśród nich dostępne są pieluchy o różnych poziomach chłonności i rozmiarach, na rzepy lub z pasem biodrowym. Dzięki temu możesz wybrać ten, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby – bez obaw, że kupowanie wyrobów chłonnych zrujnuje budżet domowy.

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i wybierz pieluchomajtki, które gwarantują maksymalny komfort i ochronę przed podrażnieniami oraz odparzeniami skóry. Niezależnie od stopnia nietrzymania moczu i tego, czy osoba, dla której szukasz pieluch, porusza się samodzielnie.

Znaleziono 41 produktów